Świetlicowe sposoby na nudę

Rusz głową i stwórz własną grę planszową:
Wykonaj samodzielnie, z rodzeństwem lub rodzicami własną grę planszową. Możesz wykorzystać do tego kredki, farby, mazaki oraz inne przybory papiernicze. Format gry dowolny, jednak nie mniejszy niż A4. Minimalna ilość pól to 30, z czego co najmniej 10 to pola z zadaniami lub zagadkami. Mogą to być zadania lub pytania z matematyki, języka polskiego, przyrody, muzyki lub proste ćwiczenia ruchowe. Do gry możecie wykorzystać pionki oraz kostkę z innej gry planszowej. Chętni mogą własnoręcznie wykonać pionki oraz kostkę do gry.
Dobrej zabawy!!!

Zwiastuny wiosny w muzyce
Gorąco polecamy na YouTube krótki filmik wraz z muzyką A. Vivaldiego – zwiastuny wiosny: podpisane są nazwy kwiatów oraz ptaków.
https://www.youtube.com/watch?v=rANDOonihZg

Przyszła do nas WIOSNA!
Przywitajmy  wiosnę samodzielnie zrobionym tulipanem 3D , jest po prostu piękny, zapraszamy do zabawy, oto link:
http://www.kreatywniewdomu.pl/2019/04/tulipany-3d.html

Wiosna w muzyce
Proponujemy wysłuchanie utworu A. Vivaldiego „Cztery pory roku. Wiosna”. Połóżcie się na dywanie, zamknijcie oczy i wysłuchajcie nagrania utworu A. Vivaldiego Cztery pory roku. Wiosna, wyobrażając sobie obrazek, jaki chcielibyście namalować. Zastanówcie się, jaki jest nastrój utworu. W zależności od uczuć, jakie wzbudziła w Was muzyka, namalujcie na kartce dowolny obrazek, dobierając odpowiedni kolor farb (kolory ciepłe, jeśli muzyka wzbudzała pozytywne uczucia; kolory zimne, jeśli muzyka była według nich smutna).
Przyjemnych wrażeń!

Łamańce językowe
Przesyłamy Wam  link z baaardzo trudnymi łamańcami językowymi . Prosimy rodziców o wybór i wydruk. Niektóre dzieci z klasy 1 bardzo ładnie sobie radzą . Prosimy dać im do samodzielnego czytania.  Tym, którym trzeba pomoc prosimy o wsparcie. Oto link:
https://m.demotywatory.pl/amp/4487618

Szachy
Dziś środa, a jak środa to świetliczaki grają w szachy! Można potrenować pod tym linkiem:
Kurs interaktywny SzachyDzieciom.pl

Gra kostkowa z przymrużeniem oka:)
Zapraszam do zabawy w szalonego naukowca odkrywającego nowe (niegroźne!) wirusy.
Zasady są proste (znane niektórym świetliczakom z zabaw w „wyturlaj misia” oraz „Mikołaj poszukiwany”. )
Przygotowujemy kostkę i czystą kartkę.
Kulamy kostką (osobno dla każdej kategorii, w tej grze mamy ich pięć). Liczba oczek na kostce to element, który mamy narysować.
Ostatnia kategoria to nazwanie naszego wirusa.
Losujemy początek nazwy, potem dodajemy dwie pierwsze litery swojego imienia i dwie pierwsze litery swojego nazwiska, wszystko kończymy słowem „wirus”. Plansza do pobrania:

Przyjemnej zabawy!
Nauczyciele Świetlicy