KSeMaFoR

KSeMaFoR to innowacja pedagogiczna mająca na celu zapoznanie uczniów z historią kina.

Na comiesięcznych spotkaniach w kinie Rialto, dzieci poznają różne gatunki filmowe, dowiadują się ile osób pracuje na planie filmowym i jaki zawód wykonują. Są również ciekawe konkursy i próby kręcenia scenek filmowych. Po prelekcji jest możliwość obejrzenia ciekawych filmów dostosowanych do wieku. Są to filmy świeże, często przedpremierowe. 

Uczniowie chętnie się angażują co przekłada się na wykonanie filmu. Całe przedsięwzięcie rozpoczyna wybór ekipy filmowej oraz casting na aktora. Później są próby i kręcenie filmu. Po zmontowaniu jest oczekiwanie na premierę, która ma swoje miejsce w zaprzyjaźnionym kinie. Na premierę zapraszani są Rodzice i Rodzina. Jest to wielkie przeżycie dla wszystkich.