Projekt „Znajdziemy wspólny język”

Na koniec roku przypadło zakończenie projektu „Znajdziemy wspólny język”. Dzieci pochodzące z innych krajów zintegrowały się ze środowiskiem naszej szkoły, nawiązały przyjaźnie, wzbogaciły słownictwo.

Wymieniliśmy się wiedzą na temat różnych zwyczajów, świąt i legend . Wróżyliśmy z piany w okresie andrzejkowym, poznaliśmy Gwiazdę Dawidową oraz Dziadka Mroza w okresie bożonarodzeniowym, tworzyliśmy kartki świąteczne poznając życzenia z różnych stron świata. Wymiana kulturalna nauczyła dzieci akceptacji dla drugiego człowieka i jego przekonań. Zabawa w kalambury oraz wolne rozmowy przyczyniły się do rozbudowania słownictwa.

Projekt bardzo się podobał dzieciom. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za współpracę.
Pani Alina i pani Ania