Z życia świetlicy – grudzień 2021

Grudzień minął niezwykle szybko. W atmosferze oczekiwania na święta tworzyliśmy zimowe i gwiazdkowe prace, którymi ozdobiliśmy naszą salę świetlicową. Można nawet się pokusić o stwierdzenie, że sami uczniowie – dzięki pięknym, radosnym, świątecznym sweterkom i gadżetom – byli świąteczną ozdobą naszej szkoły 🙂

Wypatrywaliśmy Mikołaja, śpiewaliśmy zimowe i świąteczne piosenki, słuchaliśmy opowieści. Nie zabrakło działań sensorycznych. Spędzaliśmy też czas na dworze, jeśli tylko pogoda na to pozwalała, szczególnie, gdy na zewnątrz czekał na nas bielutki śnieg. Mimo tego, że nie było go bardzo dużo, sprawił nam dużo radości.

Rozmawialiśmy o tym, co daje szczęście i dlaczego warto patrzeć na świat przez różowe okulary. Z naszych pomysłów powstała wyjątkowo apetyczna „Sałatka optymisty”. Rozstrzygnęliśmy też konkurs na świąteczne drzewko – pomysłowości naszym uczniom nie można odmówić. A gdy rozpoczęła się nauka zdalna, wspieraliśmy uczniów, którzy korzystali z naszej sali komputerowej, pomagając im radzić sobie z technologią i obowiązkami.

Z nadzieją wypatrujemy kolejnego roku; mamy nadzieję, że będzie pełen radości i ciekawych działań. Życzymy wszystkim, a szczególnie naszym uczniom i ich rodzinom, by Nowy Rok, 2022, był pełen zdrowia i dawał wiele powodów do uśmiechu.