Grudniowy Projekt Czytelniczy w świetlicy szkolnej

W grudniowym module projektu „Magiczna Moc Bajek – kraina wartości” – świetlica SP 65 w Poznaniu zrealizowała zadania:

1. „Inny nie znaczy gorszy” – rozmowy o inności na podstawie bajki „Brzydkie Kaczątko”, nauka akceptacji samego siebie i innych.
  2. Stworzyliśmy kolorową sałatkę optymisty z Okazji Dnia Optymisty. Poznaliśmy mnóstwo synonimów tej cechy.
  3. Savoir-vivre – co to takiego? Dzieci po dyskusji opracowały poradnik i zapoznały się z zasadami dobrego zachowania.
  4. Poznaliśmy dobranockę z dawnych lat „Dziwny świat kota Filemona” uczącą szukania wzorców wśród osób starszych.
  5. Dodaliśmy do naszej świetlicowej biblioteczki, przeczytaliśmy oraz wyciągnęliśmy morał z książeczki „ Wróbel co oćwierkał sąsiadów”