Co słychać w Samorządzie?

W tym półroczu roku szkolnego 2021/2022 członkinie i członkowie Samorządu Uczniowskiego mieli wiele pomysłów na działania. Wiele z nich (jak np. wieczorki filmowe czy dyskoteki tematyczne) niestety pozostało w sferze planów z powodu kwarantann klas oraz obostrzeń związanych z pandemią. Jednak kilka rzeczy udało nam się zrealizować! Zaraz po wyborach przedstawicieli Samorządu odbyliśmy kilka spotkań. Poświęciliśmy je planowaniu działań i rozdzieleniu zadań. Powstała skrzyneczka Samorządu Uczniowskiego, do której uczniowie mogą anonimowo wrzucać pomysły, pytania i problemy, w rozwiązaniu których potrzebują wsparcia. Wraz z początkiem grudnia, na jednej z tablic w holu, pojawiało się „odliczanie do zimowych świąt” oraz „wersja pilotażowa” jednego z pomysłów Samorządu – kalendarz imienin, z codziennymi informacjami o tym, komu danego nia możemy złożyć życzenia.

Z ogromnym sukcesem przeprowadziliśmy też akcję charytatywną pod hasłem „Opatrunek na ratunek”. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów (i ich rodziców!), zebraliśmy bandaże, opatrunki i wiele niezbędnych przedmiotów.

Koniec tego roku kalendarzowego postanowiliśmy uczcić ogłaszając 17 grudnia Dniem Świątecznego Sweterka. W ten ostatni dzień stacjonarnej nauki w 2021 roku wnieśliśmy dużo uśmiechu i świątecznego, zimowego nastroju do naszych klas. Mamy nadzieję, że w drugim półroczu będziemy działać bez przeszkód i zrealizujemy jeszcze więcej akcji z naszymi uczniami i dla nich!