Akademia – fotogaleria


Dnia 10.11 na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel dla klas 4-8 z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego, który zaprezentowała klasa 8a wraz z chórem pod opieką pani Małgorzaty Aleksy i pani Zuzanny Idasiak.

O godzinie 11:11, w towarzyszącym nam  podniosłym nastroju, mogliśmy wszyscy odśpiewać cztery zwrotki hymnu Polski. 

Na uroczystości mieliśmy także okazję do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które wszyscy dobrze znają; jest to m.in.: „Rota”, „Pierwsza Brygada”, „Szara Piechota”. 

Prowadzący opowiedzieli nam o dawnych czasach, kiedy Polska była pod zaborami przez długi czas, ale mimo to Polacy nie tracili nadziei na wyzwolenie się i niepodległość. Wysłuchaliśmy paru wierszy oraz dwóch piosenek, nawiązujących do tamtego okresu, zaprezentowanych przez naszych uzdolnionych uczniów. 

Podczas całego apelu atmosfera była poważna i bardzo uroczysta.