Święto Szkoły

28 kwietnia nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 obchodził swoje święto. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, którego hasłem przewodnim były słowa Janusza Korczaka ,,Bądź sobą – szukaj własnej drogi”.

Uczniowie klasy 4b w zabawny sposób przedstawili historię słoni, które nie akceptowały swojego wyglądu i za wszelką cenę chciały się zmienić. Ich kolejne przemiany okazywały się pomyłkami. Na końcu poczuły ulgę, gdy odzyskały swoją dawną naturę.

Po apelu uczniowie pracowali nad projektem edukacyjnym. Szkoła to MY: Uczniowie!”. Celem projektu było charakteryzowanie i kształtowanie empatii, w szczególności postawy szacunku wobec każdego człowieka. Projekt zakończył się wspólnym zdjęciem z hasłami przedstawiającymi różne wartości.