Projekt czytelniczy moduł VIII


Moduł VIII: Rodzina, Miłość, Patriotyzm.

Dzieci ze świetlicy szkolnej ZSP w Poznaniu wykonały zadania!    

– Zapoznaliśmy się z postacią i przygodami niedźwiedzia Wojtka z książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. Niedźwiedź Wojtek był przyjacielem i żołnierzem; dostał stopnień wojskowy, zajmował się transportem amunicji w czasie wojny.

– Zrobiliśmy kolaż rodzinnych marzeń i pragnień oraz wykonaliśmy kolorowe babeczki dla bliskiej osoby z rodziny.

– Poznaliśmy dobranockę z dawnych lat: „Przygody Rumcajsa rozbójnika ”, który przeprowadza się do lasu i mimo niechlubnej sytuacji żyje przyjaźnie nastawiony do zwierząt w nim mieszkających i pomaga im wyjść z kłopotów. Rumcajs zakłada nawet rodzinę, w skład której wchodzi żona Helenka i syn Cypisek. To największa miłości i wartość w życiu Rumcajsa.

W świat wartości wprowadzała  Pani Ania i Pani Paulina.

Dziękujemy dzieciom za współpracę.