Nasz bohater

Borys Mytko cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną, w wyniku której urodził się z ciężkimi uszkodzeniami w środkowej linii swojego ciała. Chłopiec ma za sobą rekonstrukcję krtani po rozszczepie III stopnia, naprawę ubytku międzyprzedsionkowego w serduszku oraz wydobycie odbytu. W tym roku czeka go jeszcze naprawa podwójnego rozszczepu wargi i podniebienia. Borys urodził się także z hipoplastycznym ciałkiem modzelowatym, który łączy dwie półkule mózgu oraz z malformacjami Dandy Walkera w tylnej części mózgu. W wyniku leczenia doszło do niedotlenienia mózgu. Chłopiec na początku swojej drogi oddychał tylko z pomocą respiratora, nadal wspiera go rurka tracheotomijna, a je za pomocą PEGa, umieszczonego w brzuszku.
Borys codziennie walczy o sprawność, uczestnicząc w rehabilitacji ruchowej i oddechowej. Przez tracheostomię nie może wydawać z siebie dźwięków, więc korzysta także z terapii komunikacji alternatywnej. Dba również o to, żeby zacząć jeść buzią, a w tym pomaga mu terapia neurologopedyczna.
We wszystkich zmaganiach chłopca dzielnie towarzyszy mu starszy brat Leon, który jest przedszkolakiem i należy do grupy Wróbelków w Podniebnym Świecie.
Jeżeli posiadacie państwo ciekawe propozycje do przekazania na licytacje, czy też pomysł na wystawienie stoiska podczas koncertu serdecznie zapraszamy. Jesteśmy również otwarci na propozycje muzyczne, wokalne, instrumentalne – zespoły, duety, solo.
Całkowity dochód z koncertu będzie przeznaczony na rehabilitację Borysa.
Pamiętajmy dobro powraca ze zdwojoną siłą!