Z życia świetlicy – październik 2021

„Liść na drzewie mocno trzyma, nie tak prędko przyjdzie zima” – to przysłowie towarzyszyło nam przez cały październik.

Bardzo dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu bawiąc się na placu zabaw oraz urządzając rozgrywki sportowe. Nie brakowało nam uśmiechów i zapału do rywalizacji! Jesienna aura pozwoliła na tworzenie jesiennych bukietów oraz kompozycji. Mimo częstych wyjść nie zabrakło nam czasu na realizację zajęć przewidzianych w harmonogramie zajęć dodatkowych świetlicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sensoryczne. Dzieci tworzą niezwykłe prace z substancji, ciastoliny, krówkoliny. Dzięki temu powstają cudowne pejzaże oraz prace zapierające dech w piersiach.

W pierwszym tygodniu października pierwszoklasiście zapoznali się z regulaminem świetlicy. Było to bardzo ważne wydarzenie, które musiało zostać uwiecznione poprzez pasowanie na Świetlika. Uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające wkupienie się do społeczności świetlicowej.

W drugim tygodniu rozmawialiśmy o kosmicznych przestworzach. Poznawaliśmy Układ Słoneczny oraz kosmos. Rysowaliśmy kosmiczne potwory oraz nasze wyobrażenia o kosmosie. Wychodząc na świeże powietrze nie zapominaliśmy zabrać ze sobą piłek, skakanek oraz kolorowej kredy 🙂

Trzeci tydzień upłynął nam pod znakiem rozmów o szkole jako naszym drugim domu. Powstawały liczne prace plastyczne ukazujące naszą wymarzoną szkołę. Nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu.

Podczas gier i zabaw na szkolnym boisku wykorzystywaliśmy barwną i kolorową chustę klanzy. Była to świetna zabawa oraz pretekst to wspólnych zabaw.

Świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pisania korespondencji „Wymiana pocztówkowa”. Uczniowie tworzyli swoje pocztówki, a następnie były one wysyłane do uczniów z innych miast. Nie zabrakło również pocztówek , które dotarły do naszej szkoły!

Tematem przewodnim ostatniego tygodnia października było jesienne targowisko. Zapoznawaliśmy się z pracą osób sprzedających towary na targowisku. Stworzyliśmy także prace plastyczne owoców i warzyw, które możemy zakupić w tym miejscu. Była to świetna okazja do przeprowadzenia scenek sytuacyjnych, które możemy zaobserwować podczas zakupów na targowisku.