Z mitologią na Ty!

Klasy piąte, jak co roku, wzięły udział w projekcie edukacyjnym Z mitologią na Ty. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o mitologii greckiej.

W organizacji wydarzenia nie przeszkodziła nawet pandemia i mimo przeciwności losu, uczniowie zaprezentowali owoce swojej pracy młodszym koleżankom i kolegom z klas czwartych. Turniej odbył się w formie online, składał się z następujących konkurencji:

• list do Zeusa
  • plakat zawiadamiający o turnieju
  • quiz o mitologii greckiej sprawdzający wiedzę uczniów klas piątych
  • prezentacja wybranego mitu greckiego

Wszystkie klasy wykonały powierzone im zadania. W część artystyczno-teatralnej, klasa 5a przedstawiła mit o królu Midasie, natomiast klasa 5b zaprezentowała losy Demeter i jej córki Persefony. Każda z klas, biorących udział w turnieju online, wykazała się pomysłowością i dużym zaangażowaniem. Turniej Z mitologią na Ty pokazał, że kreatywność uczniów nie zna granic i potrafią czerpać radość z podejmowanych działań.

Do zobaczenia w przyszłym roku!