Wycieczka do Drezna

28 listopada uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Drezna, stolicy kraju związkowego – Saksonii. Mimo chłodu do późnego popołudnia świeciło słońce, umilając spacer po mieście.

Bogaty program obejmował zwiedzanie najciekawszych miejsc tego urokliwego miasta, m.in.: słynnego sklepu mlecznego (Dresdner Molkerei Gebrüder Pfund), Kościoła Marii Panny (Frauenkirche), Kościoła Dworskiego (Hofkirche).  Uczniowie obejrzeli także cenne zbiory malarstwa w Galerii Obrazów Starych Mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), należącej do kompleksu architektonicznego Zwinger. Uczniów oprowadzał wykwalifikowany przewodnik.

Ostatnim punktem była wizyta na jednym z najstarszych niemieckich jarmarków bożonarodzeniowych (Striezelmarkt), gdzie na przepięknie ozdobionych stoiskach w przedświątecznej atmosferze sprzedawane są tradycyjne słodycze i przekąski.