Z życia świetlicy – maj

W tym miesiącu rozmawialiśmy o książkach, wykonywaliśmy ilustrację do wybranej baśni, robiliśmy zakładki do książek. Uczyliśmy się piosenki, pt. „Czytaj wiele”.

W związku z Festynem Osiedlowym, ćwiczyliśmy repertuar patriotyczny i graliśmy na bum-bum rurkach. Braliśmy też udział w konkursie plastycznym , pt. „Czyńmy dobro dla wszystkich i wszystkiego”.

Czytaliśmy opowiadanie o przyjaźni, pt. „Tariku”. Wykonaliśmy wystawę prac plastycznych na holu szkoły.

Chórek świetlicowy „Śpiewające nutki” zaprezentował swoje umiejętności wokalne na Koncercie Charytatywnym.

W tygodniu dotyczącym dni teatru i tańca rozmawialiśmy o rodzajach teatrów, pracy aktora i osób z nim związanych.

Z okazji Dnia Matki malowaliśmy pastelami portrety naszych mam, uczyliśmy się piosenki, pt. „Kochana Mamo”.

Na zajęciach z papieroplastyki wyczarowywaliśmy z papieru żabki i pszczółki.

Na boisku szkolnym bawiliśmy się chustą Klanzy. Mieliśmy też zajęcia z sensoplastyki, które uczyły tworzenia farb z kredy i wody oraz innego sposobu malowania.