Egzamin praktyczny na kartę rowerową

W dniu 18.06 o godz. 9.00 w naszej szkole rozpocznie się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Zanim uczniowie do niego przystąpią, muszą zaliczyć test teoretyczny złożony z 25 pytań. Jak się okazuje, nie jest on dla nich łatwy, ale jest szansa poprawy.

Zachęcam Was, kochani uczniowie, do jak najlepszego poznania przepisów ruch drogowego. To bardzo ważne dla Waszego bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że się nie poddacie w razie niepowodzenia.

Nie wszyscy uczniowie czwartych klas mogą zdawać ze względu na wymóg ukończenia 10 lat. Na pewno w klasie 5-tej będzie dla nich egzamin i możliwość poprawy dla tych, którym się nie powiedzie w tym roku.

Na egzaminie w czerwcu będzie obecny strażnik miejski i policjant.

Przygotowałam krótki filmik, by uczniowie mogli wcześniej poćwiczyć na swoich rowerach przejazd trasą egzaminacyjną. Na egzaminie będą mieli do w wykorzystania 2 szanse.

Życzę Wam jak najlepiej zdanego testu praktycznego. Na najlepszych czekają drobne upominki. Powodzenia!