„Learning English with Lion Billy and Boo”

„Learning English with Lion Billy and Boo” to innowacja skorelowana z podstawą programową wychowania przedszkolnego, programem języka angielskiego w przedszkolu „I love Boo” Ewy Wodzickiej- Dondziłło, programem języka angielskiego w przedszkolu „Lion’s Team” oraz elementami programu „Dwujęzyczny Przedszkolak”.

Ciekawym doświadczeniem dla dzieci jest kontakt z maskotką Boo oraz maskotką Billy, które stanowią nierozłączny element programu. Przedszkolaki, podczas nauki języka obcego porozumiewają się z Boo oraz Billy, tylko w języku angielskim. Maskotki wzbudzają w dzieciach poczucie bezpieczeństwa i skłaniają je do mówienia w języku angielskim, a także zapamiętywania nowych słów. Utwory muzyczne z programu „I love Boo” oraz „Lion’s Team” stanowią doskonałe źródło wiedzy i zabawy, a także niezastąpione źródło inspiracji. Piosenki pozwalają dzieciom nie tylko szybko je przyswajać, ale również poprawnie używać danego słownictwa.

Znaczącym źródłem wiedzy są proponowane przez autorów flashcards i worksheets – karty obrazkowe i karty pracy. Najistotniejszym jednak elementem owej innowacji jest codzienny kontakt dzieci z językiem angielskim zarówno podczas nauki, jak i zabawy, posiłków, czynności organizacyjno-porządkowych czy higienicznych. Innowacja ta zakłada wykształcenie wśród przedszkolaków podstawowych cech takich jak: rozumienie ze słuchu, mówienie, przygotowanie do czytania i pisania, wprowadzenie słownictwa z najbliższego otoczenia dziecka, ćwiczeń w postaci kart pracy oraz wierszyków i piosenek. Nauka angielskiego ma być dla dziecka przygodą i powinna kojarzyć się z przyjemnością i zabawą.