Podsumowanie działań w I półroczu

Samorząd Uczniowski działa bardzo prężnie w tym roku szkolnym. We wrześniu odbyły się wybory przewodniczącego, które wygrał Adam Makowski z klasy 5b. Wiceprzewodniczącą została Sofiia Pasichnyk z klasy 8a.

Samorząd już po raz drugi przeprowadził akcję związaną z Dniem Edukacji Narodowej – „Nominacje Samorządu Uczniowskiego”, której rozwiązaniem jest wręczenie dyplomów zwycięskim nauczycielom podczas uroczystego apelu.

Przeprowadzono również szereg akcji, zarówno z inicjatywy członków SU, jak i przy współpracy z innymi organizacjami i zespołami. Przeprowadziliśmy Tydzień Kolorów (Tydzień Empatii, Tolerancji i Życzliwości), Dzień Kropki, Dzień Świątecznego Sweterka, Dzień Pozytywnego Myślenia.

Zorganizowaliśmy również, razem z Wolontariatem Szkolnym, dyskotekę andrzejkową. Pozyskaliśmy również fundusze na realizację nagrody dla klasy, która w minionym roku wygrała całoroczny konkurs Samorządu Uczniowskiego na dekorację sal (wyjście do Przystanek Dartera).

Jako Samorząd Uczniowski wystąpiliśmy również z wnioskiem do dyrekcji o ustanowienie trzech dni po feriach dniami wolnymi od sprawdzianów, kartkówek oraz odpowiedzi ustnych.

W drugim półroczu zamierzamy kontynuować prace nad integracją środowiska szkolnego. Planujemy zorganizować kolejną dyskotekę a także włączyć się w organizację Koncertu Charytatywnego.