Z życia świetlicy – październik

W październiku żegnaliśmy lato i wprowadzaliśmy jesienny klimat do Naszej świetlicy. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się o przetworach, jakie można zrobić z letnich i jesiennych warzyw i owoców, a także stworzyli tematyczną gazetkę. Powstawały także piękne jesienne prace plastyczne i ozdoby, wykonywane przy dźwiękach muzyki.

W ramach tygodnia „Zwierzęta świata” Uczniowie poznawali ciekawostki o zwierzętach, oglądali atlasy oraz rozmawiali na temat przygotowania się zwierząt do zimy. W październiku odbyło się również pasowanie na Świetlika dla uczniów klas pierwszych, podczas którego Nasi najmłodsi uczniowie przypominali sobie zasady panujące w świetlicy szkolnej, zasady bezpieczeństwa oraz integrowali się z rówieśnikami.

Jak zawsze, dużą radość przyniosło Uczniom kreatywne budowanie z klocków. Rozpoczęły się także długo wyczekiwane zajęcia z ceramiki. Dodatkowo, zorganizowany został konkurs świetlicowy dla uczniów klas 1-4. Jesienny konkurs fotograficzny pozwolił Naszym Uczniom na przedstawienie wspaniałych krajobrazów i nie tylko.

Pod koniec miesiąca poruszyliśmy tematykę związaną z pamięcią o zmarłych. Rozmawialiśmy na temat poszanowania miejsc pamięci, tradycji palenia zniczy, a Uczniowie wykonali prace plastyczne.