Z życia świetlicy – wrzesień

Wrzesień to miesiąc szczególny przede wszystkim dla pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w szkole.

Przebywając w świetlicy uczniowie mają możliwość zaprzyjaźnić się z uczniami z różnych klas. Podczas zajęć przypominaliśmy zasady: te obowiązujące w świetlicy, ale też dotyczące bezpieczeństwa w szkole i w drodze do domu. Wspominaliśmy minione wakacje poprzez rozmowę i rysunek – dzięki temu powstały wakacyjne krajobrazy.

Tworzyliśmy prace o tematyce jesiennej: wyklejanie szablonów przedstawiających las w barwach jesiennych, dynie oraz grzyby. Wycinaliśmy jeże z kolorowego papieru, stworzyliśmy plakat „Taniec jesiennych liści”.

Poznawaliśmy zasady związane z dobrym wychowaniem – zwroty grzecznościowe, savoir-vivre.

Dzieci wykonały również zadanie projektu Zabawa Sztuką „Magiczne drzewo” wykorzystując przy tym rolki po papierze toaletowym.

We wrześniu dopisywała nam pogoda, dlatego dużą część czasu spędzaliśmy na dworze ciesząc się wspólną zabawą na świeżym powietrzu.