Dzień Edukacji Narodowej

Już tradycją staje się przemówienie Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oto jego treść:

„Szanowna Dyrekcjo, drodzy Nauczyciele, Wychowawcy oraz pracownicy naszej Szkoły, koleżanki i koledzy. Dzisiaj jest wyjątkowy dzień – Dzień Edukacji Narodowej, znany jako Dzień Nauczyciela.

Ale tak naprawdę, jest to święto nas wszystkich. Wszystkich, którzy tworzą szkołę, wszystkich, którzy do szkoły przychodzą, wszystkich, którzy sprawiają, że szkoła działa i jest fajnym miejscem.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy więc Nam wszystkim życzenia z okazji tego święta – życzenia radości, optymizmu, siły na każdy dzień. Żeby w szkolnych murach, najczęściej jak się da, gościł uśmiech i śmiech.

Z Dniem Edukacji Narodowej wiąże się też pewna akcja Samorządu Uczniowskiego. Chociaż mamy cudowne grono pedagogiczne i wspaniałych pracowników, po raz drugi postanowiliśmy przeprowadzić ankiety wśród naszych uczniów i docenić nauczycieli, którzy się wyróżniają.

Ogłaszamy więc NOMINACJE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

Nauczyciel, który nigdy nie zaczyna dnia bez dodania sobie energii w płynie, Miłośnik Kawy – Pan Błażej Stankiewicz!

Nigdy nie kończy lekcji przed dzwonkiem, Pożeracz Uczniowskich Przerw – Pani Aleksandra Mruk-Piniuta! W kategorii Wielki Odpytywacz, miłośniczka odpowiedzi ustnych, Pani Małgorzata Aleksy!

Który nauczyciel wie, jak nas podejść, żebyśmy pracowali? Nauczyciele wychowania fizycznego zdobyli naprawdę dużo głosów. Jednak nie wyprzedzili nauczycielki matematyki. W kategorii Najlepszy Motywator pierwsze miejsce zajmuje pani Violetta Kapuścińska!

Chociaż wiemy, że wielu nauczycieli zna różne języki, to jednak pierwsze miejsce w kategorii Poliglota otrzymuje nasza hiszpańsko-angielska Pani Justyna Szeflińska!

Nauczyciel, którego nogi ciągle gdzieś niosą, miłośniczka wyjść i wycieczek, w kategorii Globtrotter otrzymuje pani Natalia Flicińska.

Okazuje się, że nauczyciele uwielbiają też różne opowieści. Małe dygresje do tematu i pasjonujące historie z życia wzięte. Mistrzynią opowieści, otrzymującą dyplom w kategorii Gawędziarz, jest Pani Brygida Lossy!

Kto ma najwięcej cierpliwości? Kilka nauczycielek szło łeb w łeb… Ale zwyciężczyni jest jedna. W kategorii Oaza Cierpliwości pierwsze miejsce zajmuje pani Violetta Kapuścińska!

Czy naprawdę jest groźny, trudno powiedzieć. W kategorii WIELKI POSTRACH dyplom otrzymuje pan Patryk Dziembowski!

W następnej kategorii jest tłoczno. Aż cztery osoby na podium. Ex aequo, w kategorii Promienny Uśmiech, dyplomy otrzymują: Pani Natalia Flicińska, Pani Violetta Kapuścińska, Pani Zofia Feliniak i Pani Julita Palka!

Najwięcej zadań domowych, chociaż musimy przyznać, że konkurencja była spora… W kategorii Pożeracz Czasu Wolnego pierwsze miejsce zajął pan Patryk Dziembowski!

Potrafi rozwiązać każdy problem związany ze sprzętem. Mistrz Technologii. I chociaż Pan Zbyszek otrzymał aż 6 głosów, nie udało mu się pokonać Cyfrowego Guru – jest nim Pan Błażej Stankiewicz!

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, szczegółowe wyniki będą dostępne na gazetce Samorządu oraz w kolejnym wydaniu gazetki szkolnej. A kolejne NOMINACJE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JUŻ ZA ROK!”