Z życia świetlicy – kwiecień 2023

Kwiecień minął nam bardzo szybko. W międzyczasie obchodziliśmy święta Wielkiej nocy dlatego też nie opuszczały nas świąteczne tematy. Odbył się międzyświetlicowy konkurs „świąteczny zwierzyniec”, na zajęciach ceramicznych przodował temat zajączków, te także pojawiły się na dekoracyjnych kartkach świątecznych. Na początku miesiąca obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, nie mogło więc zabraknąć akcentu niebieskiego motyla również na drzwiach naszej świetlicy. Ważne jest dla nas by szerzyć świadomość na temat tej choroby również wśród najmłodszych uczniów.

Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy prace na temat kosmosu, który został zinterpretowany na wiele różnych sposobów- prace malarskie, wycinanki oraz rakiety wykonane z papierowych rolek. Rozmawialiśmy także o naszej planecie i o tym jak o nią dbać by służyła nam jak najdłużej. Powstało przy tym wiele różnych obrazków, które ozdobiły naszą świetlicę.

Nie zabrakło w tym wszystkim dobrej zabawy również przy budowaniu z klocków, klejeniu plasteliną czy podczas wszelkiego rodzaju grach planszowych.

Na zajęciach z malarstwa powstały szkice do obrazów które będą przeznaczone na koncert charytatywny. Zostało wykonanych także kilka projektów- Projekt przyrodniczy „Rola drzew w mieście” w którym dzieci wykonały makietę, oraz projekt „Zabawa sztuką” w ramach którego zostały wykonane ostatnie dwa zadania: Sztuka użytkowa- przepiękne kolorowe naczynia ceramiczne oraz Działamy razem- czyli wspólne tworzenie tęczowych obrazków które pokryły chodniki wokół naszej szkoły.