Z życia świetlicy – październik

W październiku poznawaliśmy się jeszcze bliżej: poprzez wspólne zabawy jak i swobodne wypowiadanie się na różne tematy, na przykład rozmowy o naszych ulubionych zwierzętach domowych.  Korzystaliśmy z pięknej pogody wychodząc na boisko szkolne, gdzie razem graliśmy w siatkówkę, piłkę nożną, rysowaliśmy kredą, bawiliśmy się w przeciąganie liny oraz spędzaliśmy czas na placu zabaw. 12 października odbyła się uroczystość Pasowania na Świetlika dla pierwszoklasistów. Dzieci rozwiązywały quizy dotyczące naszej szkoły, w tym zasady panujące na świetlicy ( akceptacja przez odciśnięcie palca na kontrakcie świetlicowym ). Pod koniec uroczystości zostały wręczone dyplomy.  Z dużą chęcią dzieci korzystały z zajęć dodatkowych m.in. z zajęć kulinarnych, warsztatów ceramicznych czy malarskich.  Często tworzyliśmy piękne prace plastyczne związane z ulubionymi miejscami w szkole, prace z wykorzystaniem liści, rysowaliśmy swoich nauczycieli, zwierzęta domowe.