DARY JESIENI: konkurs dla klas 4-7

Regulamin konkursu „Dary jesieni”

Czy myślicie że jesień wyraża się ciepłymi kolorami po to by łagodniej nas wprowadzić w … zimę?

Dary jesieni to nie tylko kasztany, żołędzie i suche liście. To przede wszystkim kolory. Ciepłe, magiczne i wyraziste. Rozejrzyjcie się wokół siebie. Stwórzcie prace inspirując się pięknem i barwami jesiennych krajobrazów. Jesień nie musi być smutna i szara, a prace plastyczne dotyczące jesieni nie muszą przedstawiać wyłącznie jesiennych krajobrazów. Spróbujcie dostrzec jak najwięcej jesiennych barw i przelejcie je na swoje prace. Temat dowolny. Pokażcie jak czujecie jesień w jesiennych kolorach.

I. Cele konkursu

1. Rozwijanie kreatywności, wrażliwości artystycznej dzieci.

2. Wzbogacenie warsztatu plastycznego i różnorodnych technik plastycznych..

3. Zachęcanie do prezentacji swoich talentów.

II. Organizator konkursu

1. Organizatorem konkursu jest nauczyciel plastyki.

III. Zasady udziału w konkursie

1. Prace w dowolnej technice płaskiej w formacie A3

2. Temat pracy dowolny. Istotne jest zastosowanie kolorów ciepłych przywołujących na myśl kolorystykę jesieni.

3. Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć tylko jedną pracę.

4. Prace powinny być podpisane. Na odwrocie pracy należy umieścić imię, nazwisko, klasę uczestnika.

IV. Ocena prac

Prace będą oceniane przede wszystkim pod względem oryginalności, estetyki oraz zastosowania się do najważniejszego wymogu czyli kolorystyki.

V. Termin konkursu

1. Konkurs trwa od 11.10- 25.10.2022. Prace należy dostarczyć do sali nr 70 do 25 października.

2. Prace dostarczone po terminie nie zostaną przyjęte

3. Nagrodzone zostaną trzy wybrane prace

4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Librusie a trzy zwycięskie prace zaprezentowane na gazetce szkolnej obok Sali nr 70.