Moduł VII Projektu Czytelniczego Magiczna Moc Bajek

Świetlica szkolna ZSP nr 5 w Poznaniu wykonala zadania z Modułu VII Projektu Czytelniczego Magiczna Moc Bajek – kraina wartości, której tematem było piękno i  ochrona przyrody, dbanie o wzorzec estetyczny. Na podstawie książki o Przygodach Żubra Pomponika odkryliśmy piękno Puszczy Białowieskiej, zasady zachowania w tym miejscu oraz jej mieszkańców. Posprzątaliśmy teren wokół szkoły, żeby było czysto, schludnie i bezpiecznie.  Poznaliśmy ”Sowę, co bałagan ma w porządku”, która uczy, aby nie gromadzić niepotrzebnych rzeczy, robić porządki w szafach na bieżąco, prowadzić estetyczny minimalizm. Rozmawialiśmy na tej podstawie o swoich niepotrzebnych zabawkach, które moglibysmy oddać w inne ręce sprawiając, że damy im drugie życie. Poznaliśmy też dobranockę z dawnych lat – „Trzy misie” – robiąc tematyczne karty pracy związane z ekologia.