Z życia świetlicy – kwiecień

Kwiecień to wiosna w naszej świetlicy. Budzimy się po zimie z nowymi pomysłami i energią. Tworzyliśmy piękne dekoracje wielkanocne, bawiliśmy się na boisku szkolnym, korzystaliśmy z nowego stołu do tenisa stołowego, ćwiczyliśmy zręczność za pomocą sensorycznych gadżetów.

Świetlica bierze udział w Projekcie o wartościach, którego tematem miesięcznym była ochrona środowiska i dbanie o przyrodę. W ramach tego projektu posprzątaliśmy boisko szkolne. Z dumą musimy przyznać, że chętnych do działania nie brakowało.

Poznaliśmy też Puszczę Białowieską – jej mieszkańców oraz zasady zachowania.

Wzięliśmy udziałów szkolnym konkursie plastyczno-literackim o wartości płynącej z książek. Wybraliśmy w tym celu Brzydkie kaczątko – ukazujące, że bycie innym nie znaczy bycie gorszym; mówiące o tym, że każdy ma prawo do szczęścia i miłości.

Na zajęciach Terapii Ręki projektowaliśmy wiosenne bluzy farbkami wyciskanymi  na paluszki oraz kredkami kamyczkami, które uczą prawidłowego chwytu co przekłada się na dokładność pisma. Nie zabrakło tez piasku kinetycznego.

To był ciekawy i radosny miesiąc!