Z życia świetlicy – luty

Choć luty jest krótkim miesiącem, czas w naszej świetlicy został wypełniony różnorodnymi
atrakcjami.

W pierwszym tygodniu lutego tematem przewodnim był Marchewkowy zawrót głowy.
Rozmawialiśmy o zdrowym trybie życia, ulubionych owocach i warzywach. Układaliśmy puzzle
oraz stworzyliśmy marchewkowe prace plastyczne.

Rozwijaliśmy umiejętność koncentracji i skupienia uwagi poprzez słuchanie audiobooków.

Obchodziliśmy Światowy Dzień Pizzy oraz Dzień Pozytywnego Myślenia.

Z okazji Dnia Kota, uczniowie mogli wziąć udział w konkursie „Fotka mojego kotka”.
Oglądaliśmy ilustracje w encyklopedii kotów, rozmawialiśmy o zwyczajach i opiece nad kotami.
Wymienialiśmy się doświadczeniami dotyczącymi naszych zwierząt.

Po kotach, przyszedł czas na dinozaury. Podążaliśmy ich prehistorycznymi śladami, poznając
świat, w którym żyły – oczywiście, dzięki atlasom. Rozwiązując zagadki, mogliśmy utrwalić pozyskaną wiedzę. Uczniowie chętnie wykonywali prace plastyczne z dinozaurami w roli głównej.