„Listopadowa” Magiczna Moc Bajek

W listopadowym Module Projektu Czytelniczego – Magiczna Moc Bajek, który odbywa się w świetlicy – wartością przewodnią była PRZYJAŹŃ. Dzieci zrobiły mapę myśli na temat zagadnienia, opowiadały Kim jest?  i Jak ważny jest w życiu przyjaciel? Kto może zostać przyjacielem?

Stworzyły dekalog przyjaźni. Poznały wartości płynące z bajki Kubuś Puchatek oraz Dżok – legenda o psiej wierności. Stworzyły własne historie w formie mini-książki. Najlepszym przyjacielem człowieka, może tez być pies.

Dodatkowo omówiliśmy zadanie z okazji Dnia życzliwości, który obchodziliśmy 21.11, urządziliśmy wykład o niepełnosprawnościach. Jak bardzo te dzieci czekają na wyciągnięcie do nich ręki. Chcą się bawić i przy naszej pomocy – jest to możliwe . Każdy potrzebuje przyjaciół. Bądźmy otwarci… bo przecież… różnorodność jest normą.

Anna Lubczyńska-Pawlak i Paulina Wojnarowska