Z życia świetlicy – czerwiec 2021

Czerwiec jest najfajniejszym miesiącem w świetlicy. Wszystkie dzieci czekają na wakacje, nauka się kończy.

Czerwiec rozpoczęliśmy Dniem Dziecka, były to gry i zabawy na boisku szkolnym. Rysowaliśmy pastelami olejowymi na chodniku, braliśmy udział w zabawach z chustą Klanzy, dzieci miały okazję nauczenia się układu tanecznego do utworu Jerusalema. Aby uatrakcyjnić dzień, nauczycielki świetlicy malowały ciekawe wzory na twarzach i rękach dzieci. Malowanie twarzy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Poznawaliśmy zwierzęta zamieszkujące głębię oceanów i mórz. Rysowaliśmy najciekawsze zwierzęta mieszkające w ocenach i morzach.  Codziennie wychodziliśmy na boisko szkolne korzystając z pięknej pogody: bawiliśmy się piaskiem sensorycznym, rysowaliśmy, graliśmy w gumę, rzucaliśmy do kosza, chłopcy brali udział w meczu piłki nożnej. Poznawaliśmy prawa dziecka. Wzięliśmy udział w popisach muzycznych pod tytułem „Słuchamy siebie” – dzieci mogły zaprezentować krótkie utwory muzyczne grając na instrumencie.

Dzieci ze świetlicy brały udział w zajęciach „Znajdziemy wspólny język” –to zajęcia dodatkowe mające na celu integrować uczniów (dzieci z Polski i Ukrainy), wspierać ideę równości, pokonywać bariery językowe.

Aby bezpiecznie spędzić wakacje, dzieci utrwalały zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, górach, nad morzem, jeziorem, placu zabaw.