Z życia świetlicy – listopad

W listopadzie pogoda nas bardzo rozpieszczała. Nie mogliśmy usiedzieć w sali i po skończonych zdalnych lekcjach czym prędzej pędziliśmy na boisko, by tam móc się wspólnie bawić na placu zabaw oraz grać w różne gry zespołowe. To jest to co lubimy najbardziej, zwłaszcza gdy towarzyszy nam słoneczko i świeże powietrze. Pięknie mieniły się bańki mydlane w jesiennym słońcu i niejednego ucznia wprowadzały w zachwyt.

Listopad jest miesiącem, w którym pamiętamy o naszym kraju i Narodowym Święcie Niepodległości. Z okazji tej uroczystości uczniowie mogli wykazać się zdolnościami muzycznymi i wziąć udział w konkursie międzyświetlicowym „Na żołnierską nutę”. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszych talentów.

W tym miesiącu przypadło też rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu „Plastyczna makieta mojej szkoły”,który przewyższył nasze oczekiwania. Sami spójrzcie na wykonane prace. Rewelacja!

Obchodziliśmy także Tydzień Życzliwości, więc byliśmy dla siebie hiper życzliwi, bo na co dzień nad wyraz cenimy sobie tę cechę. Z tej okazji tworzyliśmy piękne ordery życzliwości i wspólnie wymienialiśmy się spostrzeżeniami na ten temat. Wykonane prace brały udział w konkursie „Zaprojektuj Order Życzliwości”.

Wystrój jesienny sali świetlicowej wzbogaciło mnóstwo pięknych prac plastycznych o jeżykach i innych zwierzątkach. Malowaliśmy też jesienny krajobraz. Gdy pogoda przestała dopisywać, a energia nas rozpierała, organizowaliśmy turnieje w ping-ponga, gry i zabawy ruchowe, a także spędzaliśmy aktywnie czas na sali gimnastycznej.