„Aktualności sportowe”

Program „Poznański Animator Sportu Szkolnego”

W naszej szkole są to zajęcia z koszykówki przeznaczone dla uczniów z klas 2-3. Zajęcia poprowadzi we wtorki i środy Anna Waligórska – trener i nauczyciel wychowania fizycznego. Poznański Animator Sportu Szkolnego to program bezpłatnych zajęć rekreacyjno-sportowych mających uaktywnić sportowo dzieci i młodzież. W formule naszego programu, mieszczą się działania mające dotrzeć wszędzie tam, gdzie aktywność, ruch, inicjatywa mogą spełnić swoją terapeutyczną rolę. Organizatorem jest Poznański Szkolny Związek Sportowy – koordynator i realizator zadania na podstawie umowy z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Turniej MKK PYRA Poznań U-13 w Ostrowie Wielkopolskim

Drużyna MKK PYRA Poznań U-13, będąca w trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu, wzięła udział w rozgrywanym w Ostrowie Wielkopolskim turnieju. W składzie byli uczniowie z SP65 z rocznika 2008-2009.
Na turnieju chłopcy rozegrali trzy spotkania, które zakończyły się zwycięstwem, dzięki czemu wygrali turniej.
Ponadto w przerwie pomiędzy meczami został zorganizowany popularny konkurs skills challenge, w którym nasz zespół reprezentowali Ksawery Łągwa z SP11oraz Tomek Kryszak z naszej szkoły. Do finału skills challenge zakwalifikował się Tomek i po emocjonującym pojedynku celnym rzutem wolnym przypieczętował on swoje zwycięstwo. Do pierwszej piątki turnieju został wybrany uczeń naszej szkoły Kacper Głębocki. Gratulacje dla całego zespołu, to był pokaz prawdziwej zespołowej koszykówki!

XXI Bieg Uliczny „Wilcza Mila”

W piątek 11 września uczniowie klasy sportowej brali udział w XXl Biegu Ulicznym „Wilcza Mila”. Wilcza Mila to bieg, który ma rozkochać dzieci i młodzież w aktywności fizycznej, a także pokazać wszystkim uczestnikom, że to nie rezultat jest najważniejszy a właśnie start i sama aktywność. Uczestnicy mieli do pokonania jedną milę angielską, czyli 1 kilometr i 609 metrów. W kategorii chłopcy rocznik 2008 i młodsi dwóch uczniów naszej szkoły z rocznika 2009 zajęli 2 i 3 miejsce: Filip oraz Alan. Tak samo dziewczynki: Laura i Julianna również zajęły 2 i 3 miejsce. Gratulacje dla wszystkich uczniów za udział w biegu!

Mistrzostwa Polski U14 o Puchar Zibiego

W dniach 9-13 września 2020 r. w Radomiu rozgrywane były Mistrzostwa Polski U14 o Puchar Zibiego, w których brało udział 5 uczniów naszej szkoły reprezentując klub MKK PYRA.
W fazie grupowej drużyna zmierzyła się z zespołem z Zastalem Zielona Góra, Gdańską Akademią Koszykówki oraz Piotrówką Radom, odnosząc jedno zwycięstwo i zajmując 3 miejsce w grupie. Tym samym zespół na fazie grupowej zakończył swój udział w turnieju