Konkursie plastyczny „Moja książka”

Drodzy  Uczniowie!

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Moja książka.
Głównym celem konkursu jest:
– zainteresowanie dzieci i młodzieży książką i czytelnictwem, a także sztuką i pięknem.
Konkurs ma zainspirować uczestników do oryginalnego i niebanalnego spojrzenia na formę książki artystycznej.
Waszym zadaniem jest stworzenie książki autorskiej, niezwykłej, unikatowej, takiej z jaką rzadko spotykamy się w życiu codziennym.
Stworzona praca nie powinna być zwyczajnym, zszytym plikiem kartek, lecz czymś więcej: połączeniem interesującej i mądrej treści, która jest pretekstem do znalezienia pięknej formy.
Zatem puśćcie wodze fantazji!

Inspiracji szukajcie w różnorodnych przedmiotach i materiałach, od papieru, kartonu, przez fotografie i stare gazety, po tkaninę, drewno, ceramikę czy twory natury. Możecie korzystać z technik plastycznych płaskich i przestrzennych. Natomiast jeśli chodzi o treść, inspirację zaczerpnijcie z bogatej skarbnicy literatury dziecięcej i młodzieżowej lub z własnego, wewnętrznego świata wyobraźni, wrażliwości, przeżyć.
Zachęcamy do kreatywnego tworzywa, kształtu i przekazu WASZEJ KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ. Niech gotowa praca zadziwi i zachwyci!
Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7 – 19 lat.
Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę. Praca musi składać się z minimum 6 stron, a jej format nie może przekroczyć A3.
Na odwrocie każdej pracy należy umieścić wypełnioną drukowanymi literami tabelkę z danymi autora pracy.

Prace należy przesłać na adres:
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2
ul.Elfow 56
43-100 Tychy

Termin składania prac konkursowych upływa z dniem 30 kwietnia 2020 roku.
Prace oceniać będzie jury powołane przez Organizatora.
Ocenie podlegać będą:
– plastyczna interpretacja tematu
– oryginalność pomysłu
– samodzielność wykonania
– estetyka wykonania.

Regulamin konkursu do pobrania ze strony organizatora.