Wycieczka do „Laboratorium Wyobraźni”

17.01 klasa 1b i 1c pojechały na wycieczkę do „Laboratorium Wyobraźni”, gdzie odwiedzili wystawę Czerwoną. Uczniowie podzieleni na trzy grupy kolejno byli w Obserwatorium, w którym dowiedzieli wielu ciekawych rzeczy na temat Gwiazd,  Planet, Księżyców oraz naszej Galaktyki. Następnie obejrzeli interaktywną ekspozycję poznając zjawiska z wielu dziedzin naukowych. Byli także w ciemni, gdzie każdy mógł zobaczyć, jak działa Lustro Weneckie oraz lodowe kredki. Ostatnim punktem wizyty w laboratorium było Experymentarium, w którym dzieci pod nadzorem opiekuna przeprowadzały doświadczenia, a także poznały jego małego mieszkańca Patyczaka o imieniu Zuzia, a każda chętna osoba mogła potrzymać go na rękach. Wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem.