Z życia świetlicy – październik 2019

W związku z nadejściem jesieni wykonywaliśmy w świetlicy wiele prac plastycznych z wykorzystaniem różnych technik, m. in.:

• – pejzaż jesienny – akwarele
  • – jesienne drzewa – pastele olejne
  • – liście w kolorach jesieni – pastele olejne
  • – jesienny pejzaż – malowanie farbami do muzyki
  • – jesienne kwiaty – odciski balonów maczanych w farbie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przeprowadziliśmy quiz „Kto pracuje w naszej szkole?”, bawiliśmy się w kalambury dotyczące szkoły, wykonaliśmy też „”Portret nauczycielki” z wyciętych warzyw i owoców oraz pasteli. Śpiewaliśmy piosenki „Nasza szkoła” i „Kapelusz Uśmiechmistrza”.

Nawiązując do tematu o naszych pupilach, wykonaliśmy z postrzępionych gazet postacie naszych milusińskich (pieski, kotki, króliczki, itp.)

Stworzyliśmy również klika gier planszowych np. „Dżungla”, „Las”, „Morze”, „Góry”, w które możemy grać w czasie pobytu w świetlicy.

W sobotę 19.10.19 r. kilku chłopców uczęszczających na Szachy w ramach zajęć świetlicowych, wzięło udział w Turnieju szachowym w ODK „Na pięterku” na Os. Orła Białego w Poznaniu. Było to bardzo ważne wydarzenie, w którym zmierzyło się blisko 60 dzieci z całego Poznania i okolic.

W tygodniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych  rozmawialiśmy o zaduszkowych zwyczajach w Polsce i na świecie, uzupełnialiśmy kolorowanki o Halloween, robiliśmy papierowe dynie.

Podczas ładnej pogody spędzaliśmy czas na placu zabaw i boisku szkolnym, grając w różne gry zespołowe, rysując kredą i bawiąc się chustą Klanza.