Z życia świetlicy – czerwiec

Za nami kolejny rok nauki. Pora na zasłużony odpoczynek. Zmęczeni upałami z utęsknieniem wypatrujemy wakacji….

W tym miesiącu rozmawialiśmy o czekających nas podróżach (tych małych i tych dużych),  planach wakacyjnych oraz przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego odpoczynku.

Na zajęciach muzycznych śpiewaliśmy wakacyjne piosenki, m. in.: „Lato, lato”, „Gdy leżę na plaży”, „Stokrotka”. Przygotowywaliśmy się do występu z okazji zakończenia roku szkolnego, grając na bum bum rurkach i tańcząc do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”.

Uczestniczyliśmy również w świetlicowym koncercie „Słuchamy siebie”, na którym podziwialiśmy umiejętności gry na pianinie Nataszy Adamczyk i Dominika Skoniecznego z klasy 2b. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory : „Roch and roll”, „Sonatina”, „Takie tango”, „Piosenka szwajcarska” na cztery ręce. Oprócz tego wysłuchaliśmy kilku znanych piosenek zagranych na flecie prostym.

Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy z papieru kolorowe fantazje lodowe, wypełnialiśmy kolorowanki związane z wakacjami, projektowaliśmy i wycinaliśmy letnie okulary oraz parasole na plażę.

Dużo czasu spędzaliśmy na placu zabaw i boisku szkolnym, bawiąc się i grając w gry sportowe.

Wszystkim życzymy udanych i miłych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!