Z życia świetlicy – maj

Wiosna w pełni, a przyroda raczy nas cudnymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów.

Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy :

• „Pszczeli świat” techniką w 3D
  • „ Tęczową majową łąkę z dmuchawcami” malowaną farbami
  • „Bajkowe  motyle” rozmazywane kredą i pastelami
  • „Wiśniowy sad” z orgiami
  • „Witrażowe motyle” fruwające nad łąką
  • „ Ananasy” z papierowych pasków – praca przestrzenna

W tygodniu poświęconym książkom czytaliśmy fragmenty znanych bajek i rozmawialiśmy o ulubionych bohaterach oraz wypełnialiśmy kolorowanki z postaciami i robiliśmy zakładki do książek.

Z okazji Dnia Matki wykonywaliśmy bukiety z kwiatów rozmazywanych palcami pasteli oraz laurki dla swoich Mam. Opowiadaliśmy też o swoich mamach, ich zaletach i roli, jaką pełnią w życiu społecznym.

Z wielkim zaangażowaniem przygotowywaliśmy się do Koncertu Charytatywnego, odbywającego się w naszej szkole. Pakowaliśmy fanty na loterię fantową, rysowaliśmy i malowaliśmy prace plastyczne na kiermasz odbywający się w czasie koncertu w holu szkoły. Chórek świetlicowy „Śpiewające nutki” wystąpił na koncercie z piosenką, pt. „Gdy leżę na plaży”, a zespół fletów prostych zagrał melodię  „Kiedy święci idą do nieba” z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych.

Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, bawiąc się i grając w różne gry sportowe, rysowaliśmy kolorowe kwiaty kredą na chodniku. Uczestniczyliśmy też w zabawach ruchowych z chustą Klanza.