Szachy na wesoło. Pierwszy ruch.

Szachy w życiu młodego człowieka sprzyjają nauce uczenia się, bycia i tworzenia. Dzieci grając pokonują różne przeszkody intelektualne, szukają rozwiązań i podejmują decyzje, analizują sytuacje problematyczne i wymyślają strategię.

W naszym przedszkolu dostosowujemy naukę gry w szachy do wieku dzieci, starsze dzieci ćwiczą, uczą się grać na szachownicach turniejowych, rozwijają umiejętność dzięki której można wygrać lub przegrać.

Mając na uwadze wiek dzieci młodszych; bawimy się pacynkami szachowymi, ćwiczymy na ogromnej kolorowej materiałowej szachownicy, młodsze dzieci przemieszczają się po niej w poziomie, w pionie i po przekątnej, wypracowując podstawowe pojęcia przestrzenne.

Gra w szachy z tysiącletnią tradycją jako narzędzie pracy pedagogicznej, łączy w sobie przyjemność, zabawę, radość jakie niesie ze sobą sam proces nauki.

Wchodząc do krainy szachów, dzieci przeżywają niezwykłą  przygodę i nigdy się nie nudzą.