Alternatywne lekcje WF

8 listopada klasy 5b oraz 6b brały udział w projekcie Kinder – Sport pt. „Alternatywne lekcje WF”, które odbyły się na Umultowie w SP 93. We współpracy z Fundacją Moniki Pyrek, Kinder+Sport realizuje alternatywne lekcje WF, podczas których pokazują jak sport łączy się z technologią. Podczas zajęć udostępniono uczniom 9 stanowisk interaktywnych między innymi:

• stanowisko koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
  • piłka nożna z system mierzącym siłę strzału,
  • stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości,
  • test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza,
  • przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

Uczniowie bili różne rekordy, m.in. Diamanda oraz Mikołaj w konkursie rzutów. Dzieci miały możliwość poznania Mistrza Sportu – panią Monikę Pyrek. Każdy uczestnik dostał okolicznościową koszulkę, worek oraz dyplom uczestnictwa. Lekcje z Moniką Pyrek to super akcja!