Nauka poza murami szkoły klasy 5b!

Dla naszych chłopców zorganizowałyśmy nie lada atrakcję. Zaprosiłyśmy ich do Laboratorium Wyobraźni, co by trochę pogłówkowali. Atrakcyjne zajęcia, podzielone na trzy części, sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili. Skorzystaliśmy z licznych doświadczeń dotyczących praw fizyki, nie tylko Isaaca Newtona. Dowiedzieliśmy się, co to jest siła odśrodkowa i impuls magnetyczny, a także echolokacja, i hydrodynamika. Interesująco spędziliśmy czas  w ciemni, gdzie bawiliśmy się laserem i przeglądaliśmy się w lustrze fenickim. Wisienką na torcie były zajęcia z robotyki. Budowaliśmy roboty, następnie je programowaliśmy, a potem toczyliśmy między sobą walki.  Cierpliwość, pomysłowość, dokładność i instynkt kobiecy sprawiły, że ostatecznie zawody wygrała dwuosobowa drużyna dziewcząt! Dla pokrzepienia serc zabrałyśmy naszych chłopców do świata astronomii, gdzie mogli sobie „odlecieć” na inną planetę.