Piłka koszykowa chłopców

31 stycznia nasza szkoła była gospodarzem II etapu rozgrywek międzyszkolnych w piłkę koszykową chłopców. Cztery zespoły grały między sobą – każdy z każdym o wyjście z grupy. Dwie drużyny awansowały do finału Igrzysk Dzieci Miasta Poznania: SP56 oraz SP65. Po raz pierwszy nasz zespół weźmie udział w finale Igrzysk Dzieci (dotyczy rocznika 2006 i młodszych). Wyniki spotkań:
SP56-SP65 58:24
SP56-SP35 63:10
SP65-SP35 54:26
SP65-SP79 34:13
SP35-SP79 21:35
SP79-SP56 10:53

[Not a valid template]

Ferie na sportowo

W drugim tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbywała się półkolonia dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych. 45 uczniów codziennie miało zajęcia sportowe na dużej i małej sali gimnastycznej.

Oprócz treningu koszykarskiego dzieci grały w różne gry zespołowe i korzystały z różnych obiektów sportowych. Byliśmy na placu zabaw i trampolinach w Pestce, graliśmy w kręgle w Niku, byliśmy w kinie. a w piątek odbyła się Olimpiada Sportowa oraz Turniej Mini-Kosza.

Wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali od organizatora sportowe koszulki oraz pamiątkowe medale.

[Not a valid template]

 

Pokaz capoeiry

14 listopada w naszej szkole odbył się pokaz capoeiry. Była to nie lada gratka, gdyż warsztaty z uczniami przeprowadzili goście z Brazylii, mieszkańcy jednej z najstarszych dzielnic w Salvador de Bahia.

Uczniowie klas sportowych 4b i 5b byli bardzo zadowoleni, poćwiczyli z profesjonalistami w swojej dziedzinie, a także poznali kulturę kraju przybyłych gości. Serdecznie dziękujemy tacie Aleksa za zorganizowanie tego niesamowitego spotkania!

[Not a valid template]

 

Z życia świetlicy – grudzień

Ostatni miesiąc w roku minął nam bardzo pracowicie!

Świetlica od samego początku była bardzo zaangażowana w kiermasz świąteczny, odbywający się w naszej szkole. Dzieci wraz z nauczycielami świetlicy przygotowały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, ozdoby choinkowe z kolorowej włóczki, malowane lukrowane szyszki, malowane złotem orzechy włoskie, kolczyki z koralików oraz wieńce adwentowe, bombki ze składanej wstążki, aniołki z masy solnej, świeczniki ze słoiczków.

Świetlica zorganizowała także konkurs na „wieniec adwentowy”, który cieszył się dużym zainteresowaniem, a przyniesione prace trafiły na kiermasz świąteczny.

Uczniowie przygotowali też dekoracje świąteczne na okna i gazetki ścienne.

W grudniu podczas zajęć „Kreatywne Dzieciaki” dzieci wykonywały : choinki z szarego papieru, zimowe pejzaże, pingwiny z kulek z krepy, bałwany z papieru, świąteczne kolorowanki, łańcuchy świąteczne, kartki  bożonarodzeniowe.

Na zajęciach tańca nowoczesnego uczniowie  poznali tańce integracyjne i ludowe, np. „Lasowiak”, „Swing w uliczce”. Tańczyli też do utworów muzyki współczesnej oraz  hip-hopu i dance’u.

Podczas zajęć taneczno-baletowych  uczestniczki poznawały podstawowe pozycje baletowe, wzmacniały i rozciągały ciało podczas ćwiczeń i zabaw oraz tańczyły do utworów popularnych jak: „Na całej połaci śnieg”, „Santa Claus is coming to town” i „Jingle belles”.

Na zajęciach  z programowania dzieci pracowały przede wszystkim na grze „Scottie Go Edu” i „Lego We Do 2.0”. Poprzez zabawę, budowanie prostych poleceń i programów oraz konstruując proste roboty i programując ich funkcje uczniowie w przyjemnej formie wprowadzani są w świat komend i programowania. Uświadamiają sobie zależność poszczególnych etapów w programowaniu uczą się cierpliwości, wytrwałości skupienia, ale i współpracy z innymi.

W ostatnim tygodniu w świetlicy odbył się bardzo lubiany i oczekiwany przez dzieci Koncert kolęd, w czasie którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne zarówno solo, jak i w kameralnych zespołach. Dodatkowo mogły tez posłuchać  swoich rówieśników grających na pianinie, flecie prostym i dzwonkach.

Chórek świetlicowy „Śpiewające nutki” wystąpił na jasełkach szkolnych dla klas 4 – 8.

Na zajęciach szachowych uczniowie bawili się znakomicie. Wspólnie tworzyli szachową choinkę, samodzielne wykonywali wg. własnego pomysłu pionki szachowe i zawieszali je na choince. Podczas tworzenia pionków dzieci utrwalały znajomość poruszania się figur i kształtowały orientację przestrzenną.

[Not a valid template]

Andrzejkowe wróżby

30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów andrzejkowe wróżby. W czasie trwania długiej przerwy międzylekcyjnej uczniowie mieli okazję w humorystyczny sposób „dowiedzieć się” się kilku szczegółów odnośnie swojej przyszłości, dotyczących zarówno sfery zawodowej jak i miłosnej:) Największą popularnością cieszyły się wróżby z wykorzystaniem słomek, kubeczków oraz serduszek z imionami.

[Not a valid template]