Festiwal Literatury Dziecięcej Stworzył okazję do wspaniałej przygody z książką. Na spotkaniu w Bibliotece Raczyńskich dzieci wysłuchały fragmentów książki „Piaskowy wilk”, a potem była zabawa twórcza. Każdy robił kieszeń z dostępnych materiałów. Kreatywność nie miała granic. Z wykonanymi pracami wróciliśmy do szkoły.
[Not a valid template]Międzynarodowy Dzień Zwierząt kl. Ib spędziła na zajęciach w Starym ZOO. Pielęgniarze zwierząt opowiadali o opiece nad swoimi podopiecznymi. Można było podziwiać skunksy i lemury, pogłaskać kozy i kucyki. W pawilonie groźnych zwierząt była pora karmienia kolorowych żab. Kajmany wylegiwały się w „solarium”, a legwany były obserwowane i nas obserwowały.
[Not a valid template]W jesienne przedpołudnie klasa II a wybrała się na warsztaty przyrodnicze. Naszym przewodnikiem po świecie roślin był pan Marek Kasprowicz.
[Not a valid template]
Rok szkolny rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad panujących w świetlicy szkolnej oraz integracji grupy poprzez zabawę. Przypomnieliśmy również, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. W związku z tym obejrzeliśmy prezentację multimedialną, pt. „Bezpieczna droga do szkoły” oraz śpiewaliśmy piosenkę o „Znakach drogowych”.
W pierwszym tygodniu dzieci opowiadały o wakacyjnych przygodach, prezentując swoje wakacyjne pamiątki. Wykonały też pracę plastyczną, pt. „Wspomnienia z wakacji”. Na zajęciach plastycznych rysowały i wycinały tworząc prace „Jesienny dzień”, „Świat dinozaurów”, „Jeże”, „Jesienne drzewa”.
Podczas zajęć muzycznych uczniowie nauczyli się nowych piosenek, m.in. „Naszej Pani” oraz „Nasza szkoła”.
Korzystając ze słonecznej pogody często wychodziliśmy na boisko szkolne, grając w różne gry i zabawy sportowe.
Bez wątpienia jednym z ważnych wydarzeń w naszej świetlicy było Pasowanie na Świetliczaka dla klas pierwszych.
Zapraszamy do Fotogalerii…
3 października odbyły się w naszej szkole zawody sportowe – I etap rozgrywek międzyszkolnych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały: Malwina Stawicka, Martyna Zięba oraz Laura Lewandowska. Dziewczynki przegrały z SP Salezjanie oraz wygrały z SP7 i zajęły II miejsce. Natomiast chłopcy I etap tenisa stołowego rozgrywali 4 października w SP 29 – przegrali z gospodarzami oraz z SP20 i zajęli III miejsce.
[Not a valid template]